ZENZ Organic Products je udržitelnou volbou pro uvědomělého spotřebitele i kadeřníka. Produkty s obzvláště šetrnými vlastnostmi byly proto opatřeny značkou nebo certifikovány, abyste se mohli v sortimentu snadno orientovat. Všechny naše produkty jsou vyrobeny z nejjemnějších a nejčistších přírodních složek, jako je bio avokádový olej lisovaný za studena a bio purifikovaná aloe vera. Při jejich výrobě jsou dodržovány přísné požadavky a velká část z nich neobsahuje živočišné složky. Žádný z našich produktů nebyl testován na zvířatech a obaly produktů jsou vyrobeny z biologicky odbouratelného polyethylenu.

 

UDRŽITELNOST jako cíl a prostředek

 

Volba mezi zdravými vlasy a zdravým životním prostředím je krok, který nemusíte podstupovat, pokud pracujete s výrobky Zenz

Organic. Zenz Organic usiluje o udržitelnost průmyslu krásy s ohledem na zákazníky, zaměstnance a životní prostředí. Produkty Zenz Organic vyráběné v Dánsku neobsahují SLS, MI, parabeny, PPD, PTD, resorcinol, čpavek a mikročástice. Místo toho jsou jejich základem přírodní a certifikované organické složky vysoké kvality, jako je avokádový olej v bio kvalitě lisovaný za studena a bio purifikovaná aloe vera. Produktové portfolio ZENZ Organic obsahuje produkty s vůní i bez ní.

S rostoucí poptávkou po kosmetických produktech, které jsou  šetrné k  životnímu prostředí a zdravější, chce společnost ZENZ poskytnout uvědomělým spotřebitelům a kadeřníkům zdravější alternativu mnoha škodlivých výrobků, které jsou dnes na trhu k dostání. Chceme uspokojit potřeby každého člověka v oblasti krásy s ohledem na zdraví a životní prostředí. Přirozená krása a zdraví jsou úzce propojeny, a proto považujeme za přirozené chovat se ekologicky a udržitelně a zachovávat bio kvalitu.

 Se zaměřením na zdraví, udržitelnost a cíl vytvářet přírodní a bio řešení chce společnost ZENZ přispívat ke zdravějším zážitkům z oblasti kadeřnictví, a to jak pro spotřebitele, tak i kadeřníka.

Nabízíme kompletní řadu produktů vhodných pro alergiky, obsahující veškeré produkty, které kadeřnický salon potřebuje. Rovněž jsme vyvinuli řadu ZENZ Pure, což jsou produkty bez jakékoliv vůně, které jsou obzvláště vhodné pro lidi s alergií, těhotné ženy, děti a osoby citlivé na vůni.

ZENZ podporuje rostoucí poptávku spotřebitelů po zdravém a udržitelném životním stylu.
V rámci naší strategie se snažíme podporovat devět ze 17 cílů OSN v oblasti udržitelného rozvoje.

 

 

EKOLOGICKÁ ZNAČKA SEVERSKÁ LABUŤ (NORDIC SWAN ECOLABEL)

http://www.nordic-ecolabel.org/

  • Přísné požadavky z hlediska životního prostředí – ve všech důležitých fázích životního cyklu výrobků!
  • Striktní požadavky na chemikálie – přinášet prospěch životnímu prostředí i vašemu zdraví.
  • Zpřísnění požadavků – zajistit udržitelný rozvoj.
  • Certifikace a kontrola – můžete se tedy cítit bezpečně.

Ekologická značka Severská labuť (Nordic Swan) je dánské oficiální označení pro robky šetrné k životnímu prostředí. Byla založena Severskou radou ministrů v roce 1989 a používá se ve všech severských zemích, tj. v Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku a na Islandu. Ekologické značení má dopad na spotřebu a výrobu takovým způsobem, že jsou šetrnější k životnímu prostředí, a jeho cílem je snížit celkový dopad na životní prostředí tak, aby bylo čistší a zlepšilo tak zdraví – ve prospěch lidí, životního prostředí a zdrojů Země.

Kosmetické výrobky jsou v přímém kontaktu s pokožkou a vlasy, a proto obsah látek, které mohou způsobit alergii nebo mít jiné škodlivé účinky, je buď zakázán nebo omezen na minimum. Do kosmetických výrobků označených ekologickou značkou Nordic Swan nesmí být tedy přidávány – s výjimkou velmi omezeného množství parfému – žádné alergeny. Výrobky pro miminka a děti však musí být zcela bez parfémů. Látky uvedené v evropském seznamu možných endokrinních disruptorů, včetně parabenů, nesmí být ve výrobcích obsaženy. Kromě požadavků na životní prostředí a zdraví jsou zde také požadavky na snižování spotřeby obalů a zajištění kvality výrobků.

 

ALLERGYCERTIFIED

http://allergycertified.com/

AllergyCertified je mezinárodní certifikace antialergenního složení, které se snaží spotřebitelům nabízet produkty šetrné k pokožce. Produkty označené AllergyCertified nikdy neobsahují parfém ani alergenní konzervační prostředky, jako je MI (methylisothiazolinon).